Как к Вам обращаться?
Ваш телефон:
Ваш e-mail:
Ваше сообщение:
+38 093 522-78-16  Леся +38 097 970-57-78  Светлана
+38 097 538-87-78  Елена Мы на связи каждый день: 11:00-20:00
Новости Статьи Видео Библиотека Сексуальный ликбез
Федерация Вумбилдинга Друзья школы
все статьи
Сексолог Світлана Пашкевич: «Спілкування з дитиною для мами — це певна заміна сексу»

 

Інтерв’ю Світлани Пашкевич для «Світ мам» 

Записала Атанайя.

www.svitmam.ua

 

  

Коли я бачу коментар сексолога на шпальтах якогось видання, зазвичай це невиразно-плюгавий суб’єкт, який любить оперувати малозрозумілими термінами.

 

Але всі стереотипи з першої секунди спілкування перевернула Світлана Пашкевич — жінка відьомської зовнішності, президент «Школи Досконалості Науки Кохання», мати трьох дітей.

 

Її відповіді на запитання світмам виявилися не лише цікавими, а й несподіваними.

 

 

Як Ви стали сексологом? Чим Вас так привабила та зацікавила ця тема?

 

Насправді, мені і в страшному сні не снилося, що я стану сексологом! Навіть психологом! Я взагалі свого часу вважала, що ці люди — шарлатани! За принципом «будете судимі за те, що самі судите», — ось як я стала сексологом.

 

Насправді, коли я вже почала консультувати як практикуючий психолог, до мене почали стікатися жінки з усілякими сімейними питаннями. І, коли ми з клієнткою розбирали-розбирали: чоловік, сім’я, те-се, — то поставало питання сексу. Я набиралася сміливості і питала: а як ви це робите, а розкажіть про свій оргазм… І виявилося, що жінки взагалі не знають власної фізіології.

 

Я почала в цьому копирсатись і зрозуміла, що секс — це фундамент, це початок взаємостосунків у сім’ї. І от як фундамент закладеться, так воно все і буде. Без початку нема ніякого продовження, нема кінця. Для мене це початок усіх початків!

 

І початок грамотний — в любові, в розумінні суті процесу, а не в страху. Це — запорука успіху. Якщо ж почати, навпаки, в невігластві, то нічим гарним це не закінчиться. Тоді я зрозуміла, що треба у цьому напрямку копати. А далі — навчання, практика… Це, якщо стисло.

 

Запитання від користувачки – залишаю, як є:  «Мне интересно, как ужиться двум людям с противоположными темпераментами? Мне нужно много и часто, мужу — достаточно регулярно. Но это не мое "много и часто" Пока это все устраивает, но вдруг в будущем чревато осложнениями отношений? Есть какие-то секреты, как... ммм… усреднить нас?»

 

Ключова фраза — «Пока это все устраивает». Здавалось би, в чому тоді проблема? «Не чухай там, де не свербить». 

 

Мої фантазії (бо для того, аби щось стверджувати, інформації замало) про цю пані — що тут, найімовірніше, рівень її самооцінки як — жінки недостатній для неї. І, найвірогідніше, компенсує це «багато і часто». 

 

Я би з нею працювала над рівнем самооцінки, як жінки. Зробити це елементарно: навчити її красивих технік мистецтва кохання. Якщо їй хочеться якось урізноманітнити своє сексуальне життя, принести щось нове партнерові — будь ласка, нехай приходить до нашої школи. Бо, по суті, проблем нема у цієї пари. Є питання самооцінки жінки.

 

Ще одне подібне запитання: «До беременности мне хотелось много и часто (в этом с мужем у нас желания совпадали). Сейчас муж хочет, как и раньше (всегда, везде и в карколомных позах). А мне очень редко хочется, и так, по-быстрому. Вопрос: как вернуть страсть и желание? (мужа люблю, на других мужчин не смотрю, хочу только его)»

 

Тут також замало інформації. У цьому питанні мені важко прокоментувати чітко. Якщо це відбувається у період лактації, то нічого дивного нема. 

 

Наприклад, якщо у жінки статева конституція і до цього була невисока, то у період годування груддю, коли пролактин ще й гальмує вироблення тестостерону, лібідо може взагалі знизитися до нуля… 

 

Більш того, я не знаю, як проходили пологи. Чи був там кесарів розтин, ускладнені пологи, що було до того? Бо народження дитини — це пік сексуального досвіду пари, іспит на зрілість і на певні знання. І, на жаль, не всі складають його однаково добре. Ще десь міг заякоритися страх проникнення.

 

Також треба знати, хто народився. Якщо це хлопчик, то, можливо, мама сфокусувала увагу на «іншому чоловікові». За цю версію говорить фраза «как вернуть страсть и желание?»

 

Крім того, є такий потужний чинник, як окситоцин — гормон любові. Завдяки йому спілкування з дитиною для мами — це певна заміна сексу. Так, для жінки ці тактильні відчуття, вироблення окситоцину під час смоктання, повністю можуть замінити секс. Бо вона і так одержить гормональний коктейль завдяки дитині.

 

Це не всі варіанти відповіді — лише те, що на поверхні.

 

Останнім часом у статтях про чоловічу контрацепцію почали згадувати чоловічі протизаплідні пігулки. Що можете сказати про них як фахівець?

 

Відверто кажучи, я не володію інформацією про цю новинку. У будь-якому випадку, це руйнування гормональної системи чоловіка. Для чого це чоловікові?

 

Який засіб порадите натомість?

 

Природного планування сім’ї. Знання власного тіла. Розуміння свого менструального циклу, його тривалості — за умови, що жінка не лактує. Хоча в умовах лактаційної аменореї це складніше, але теж можливо.

 

Це дослідження себе. На це треба витратити від півроку до півтора року — на те, щоб вивчити своє тіло. Це кропітка праця. До неї треба братися дуже рано, але насправді ніколи не пізно :)

 

Яйцеклітина живе лише від 2 до 24 годин. Знаючи закони власного тіла, жінка може на 99 % (як і при використанні всіх інших гарних засобів) розрахувати свої плідні та умовно неплідні дні. Це відомий метод Білінґса (або симпто-термальний метод): базальна температура вранці, слиз шийковий, довжина вагіни. Це загально, насправді у мене про це є ціла лекція.

 

Симпто-термальний метод найбільш безпечний для організму. Бо сьогодні жінка не хоче вагітніти, а завтра — захоче, і що тоді робити? Адже ні для кого не таємниця, що пероральні препарати – гормональні. І невідомо, який збій дасть гормональна система у майбутньому.

вернуться к списку статей